15. února 2015

Posted by Nagat | File under : ,
Já a Laknea neschvalujeme chlastání na conech. Takže pokud jste v sobotu v Praze potkali naprosto sepraného Erwina s Rivaillem, tak jsme vítali Jägera ve Scouting Legion.
Akicon 2013

                   Rok se s rokem sešel a jako zakončení sezony tu byl další ročník festivalu přítomným bardem popsaného jako "Tož Brňáci zas jeli do Prahy a ochlastavše poblili jejich áleje." A to by bylo asi k programu. Všichni se líbali, někteří pak blili a ti nejodvážnější se posléze snažili líbat znova. Čtyři přítomní Rivaillové, při pohledu na všudypřítomný borčus, urychleně změnili cosplaye, aby to po nich nikdo nechtěl uklízet, což bylo později historiky považováno za geniální strategický tah. 

***
                   Jako obvykle program byl moc mainstream, takže jsem na něj nešla a tuhle hlášku opakuji proto, že vždycky někoho nakrkne. Technicky vzato je několik dobrých důvodů, proč se vyhnout programu festivalů: U dobrých přednášejících je tak narváno, že se do sálu nedostanete, pokud nepřijdete do fronty hodinu předem. Ostatní přednášky jsou na úrovni pedagogické fakulty MUNI a nyní nově mají anotace počeštěné, což je krásné, protože amerikanizace je buržoazní svinstvo a mateřský jazyk nadevše. A proto slibuji, že se v mé příští přednášce objeví sleš.

                   Konečně někdo nakreslil podměrečný charakter*, který není budižkničemu, ale pořádná tlama, takže jsem mohla vesele pokračovat v pobíhání v dragu. Taky bych to asi v cosplayi nějaké prsaté** slečny nevydržela, stačí mi to v civilu. Upřímně řečeno, kdyby se na mě některý z mladíků kouknul stylem, jakým očumovali naši Petru, asi bych zapomněla na své chabé pokusy o role-play a vrazila mu prostředníček do nosní dírky. Ne, že bych to nechtěla udělat i ve chvíli, kdy jsem jen stála vedle. 
Na druhou stranu, já na tom nakonec nebyla o moc líp, protože bonusový balíček ke cosplayi Leviho zahrnuje i bandu fanynek. Nestěžuji si. Člověku pozornost hezkých slečen nikdy neuškodí. (a taky, průměrná crossplayerka je víc chlap, než většina cis!chlapů v okolí 50ti metrů) Ale některá děvčata jsou jako chameleoni. Mají vystřelovací jazyk a jsou pravděpodobně schopny vám ho strčit do pusy rychlostí blitzkriegu, takže se v jejich přítomnosti bojíte otevřít pusu. Děsivé. Pusťte mě zase na titány.

*Jestli SNK zfilmují a Leviho nebude hrát Natalie Portman, budu velice zklamaná.
+*Zvláštní, jak lidé čtou "prsatá", jako "bezbranná a roztomilá" 

                   Když jsme u toho, generová otázka komunity, zdá se mi poněkud pokroková. Ne větších conech to není poznat, ale v té KC Zahradě máte všehovšudy dva větší záchody a občas tam potkáte lidi kteří- jak to slušně říct, zachovat přesnost popisu a přitom nikoho neurazit – jejichž fyzické pohlaví buď nekoresponduje s psychickým, případně odporuje panáčkovi na hajzl-dveřích. Jednoduše jejich rodová příslušnost je tak matoucí, že i Nagat, která má s generovými rolemi takové problémy, že na ně raději z vrchu kašle, na takovou osobu několik vteřin tupě zírá, než jí dojde, že je to neslušné. Konspirační teorie praví, že Christof se jednoho dne pokusil určit gender a pohlaví všech návštěvníků a proto teď vypadá pernamentně zmateně a prakticky na každou otázku odpovídá "Nevím." Ono je to vlastně docela jedno, ale u některých lidí mě, nevinně, jen tak ze zvědavosti, zajímá, co vlastně mají v kalhotách. AnimeCony jsou plné pastí a dám ruku do ohně za to, že původní koncept scénáře Boku no Pico vznikl právě tam.
Pro zvídavé sviště: Pokuste se zjistit: + pohlaví toho roztomilého shoty s červenou ofinou (nápověda pravděpodobně dospělá ženská)  + generovou příslušnost atraktivních crossplayerek (chlap, možná o tom ještě neví) + Level 9000: Sexuální a romantickou orientaci Daisukeho.

                   Což mě tak nějak přivádí k legendě ze sprch. Abych to uvedla na pravou míru. Na té sprše bylo napsáno "bishinky", což je v podstatě "Nagat vstup zakázán." Na druhou stranu, na těch druhých bylo napsáno "Bishíci a yaoistky", takže jsem to vzala za pačesy, jako Levi Erena. 
 

Nemůžete mi to mít za zlé. Na holčičích byla fronta a pak se tam snad lovili titáni, nebo co. Navíc tam byl pěknej borčus. Je fajn, že v sobotu večer se na Akiconu fakt nic nehrotí. "Šel jsem na holčičí záchody protože- Ty pánský jsou- huh." <kolemjdoucí org> "Co je s chlapskýma záchodama?" "Ugh." "Je tam nablito?" "Jo." "Nah, to se ráno vytře."

                   Když jsme u organizační stránky, stejně pohodově se letos brala i fronta. Přísahala bych, že se vždycky pouštělo dovnitř za světla. A taky, že bylo na stránkách napsáno, že se otevírá kolem čtvrté. Je pravda, že nenapsali podle kterého časového pásma, ale i tak jsem v té frontě málem usnula. Naštěstí, když jsem v pět už chtěla vytáhnout SnK gear a promanévrovat si to oknem, nějaká osvícení duše si všimla té stometrové, promrzlé řady lidí venku a začala pouštět dovnitř.

Ale ať tu jen tiše nesoptím, koblihy byly výborný nápad a na conových Hunger Games se šikly. Mimochodem, čínský nudle na Chodově (díky, Hintzu), jsou tak dobrý, že jsem se na nich neobtěžovala dělat jazykem uzly a normálně jsem je snědla.

                   Což je asi všechno, co tentokrát můžu k Akiconu říct. Protože spánek na Daisukem a Psycho, cosplay hejtění, lepení paruky tavnou pistolí, drbání Bertha a vítání Jägermeistera ve Scouting Legion, nebo fakt, že naše Hanji je fakt Hanji, považuji za krajně nezajímavé. 

0 komentářů:

Okomentovat

Jménem Nadgalaktické aliance gayfreaků a Temna (N.A.G.A.T.) děkuji všem komentujícím za příspěvek.
Alespoň vidím, že ty žvásty někdo vážně čte.