13. února 2015

Posted by Nagat | File under : , ,
Znáte tu chvíli, kdy hledáte horor na večer a už jste viděli všechny filmy s vraždícími králíky a slimáčí apokalypsou a vůbec všemi těmi poklady z osmdesátých let a tak jen bez cílně bloudíte po youtube a vyskakují na vás samé divné shity? Tak přesně při téhle příležitosti se mi podařilo najít trailer na čínský romantický fantasy film s lesbícími se hady a protože snakesbians vládnou, rozhodla jsem se to risknout. A ono to bylo překvapivě dobré.

The Sorcerer and the White Snake

Pokud sháníte fantasy oddechovou s romantickou zápletkou, ve které vás nebude v průběhu celé stopáže štvát, že je hlavní hrdinka naprosto neschopná trubka, potřebuje imrvere zachraňovat a její vyvolený má IQ Eragona a neumí nic jiného, než mávat mečem a jen díky vnějším okolnostem i něco trefí, mám pro vás rozkošnou čínskou legendu.

Tisíce let stará hadí démonka Susu jednoho dne zachrání topícího se bylinkáře a zamiluje se do něj. Je rozhodnuta si ho vzít a tak se se svou sestrou, zeleným hadem, vydá do světa lidí. Svého vyvoleného najde, zjistí, že je to dobrý člověk a miluje ji, ale nepoznává ji – bla bla bla, malá mořská víla a nakonec se vezmou a budou šťastní až do smrti. Nebo minimálně do doby, kdy je vyhmátne mnich, který vyhání démony. Člověk a démon totiž nemohou žít společně, ačkoliv to vypadá jako pravá láska. A tak se obě hadí démonky, protože já na sestru, sestra na mě a navzdory všem romantickým liniím, láska mezi hadími sestrami je jediný nezlomná, dostanou do křížku s exorcisty. Což není na škodu, protože obě hadí démonky jsou neuvěřitelně hella a kopou zadky všem okolo. Vždycky potěší, když vidíte dvě hezké ženské synchronizovaně zmlátit spoustu chlapů. Zní to jako něco, co by napsal Tumblr.

Nedoporučuji číst reakce na čsfd, protože spoustu diváků zjevně naštvalo, že si pustili film s Jet Lim a nebylo tam kung-fu. Bohužel pro ně, tohle je film o ženách a ty mají většinou na práci důležitější věci, než nesmyslné souboje. Tedy ne, že by tu souboje nebyly, naopak, je jich tu požehnaně, ale všechno je centralizováno na vztah Susu a Xu Xiana. Co mě tak nadchlo, je, že na rozdíl od valné většiny romantických fantasy, podstata romantického života bylinkáře a démonky je docela zajímavá. Ze začátku to vypadá, že jde prostě o další nekonečnou romanci na první pohled a mnich, který tvrdí opak, je jen zatrpklý kreten, protože Susu svého bylinkáře zcela očividně miluje a byla by ochotná pro něj třeba zemřít, jenže někdy může být zlo pácháno neúmyslně.
Pochopitelně, že film má své chyby. Má jich spoustu a upřímně, kdyby asijský film chyby neměl, bylo by to tak podezřelé, že bych asi raději opustila planetu. Je tak kýčovitý, všechny zajímavé scény jste viděli v traileru a místy je to tak přeplácané, že pro srovnání můžete použít tak akorát Sněhurku a lovce, mluvící myši? Opravdu? ale efekty jsou dobré, i když béčkové, a dokonce ani herecké výkony nejsou na úrovní školního dramatického souboru. Barevné provedení je moc hezké, je tam spousta pěkných ženských a obě démonky jsou tak perfektní, že by se od nich měl západ učit. Kdyby byla dostání verze v češtině, určitě by to bylo oblíbené u nazgůl- pardon, u dětí. Je to něco, co by se vysílalo v neděli dopoledne v televizi, aby se zabil čas mezi reprízami. Nikoho to neurazí a vlastně docela potěší. Takový méně sentimentální čínský Disney.

0 komentářů:

Okomentovat

Jménem Nadgalaktické aliance gayfreaků a Temna (N.A.G.A.T.) děkuji všem komentujícím za příspěvek.
Alespoň vidím, že ty žvásty někdo vážně čte.